Ceai Pansament Digestiv 320 g Aroma Plant Ion Bonchis
Ceai Pansament Digestiv 320 g Aroma Plant Ion Bonchis
Ceai Pansament Digestiv cu un amestec de 18 plante medicinale care ajuta la Ulcer gastric - Ulcer duodenal - Gastrite hiperacide - Ulcer pe baza nervoasa - Ulcer vechi cu nisa - Colici abdominale - Infectii gastrointestinale - Enterocolite - Colita de fermentatie.
Compozitie:
Ghintura, Tataneasa, Scumpie, Tintaura, Sunatoare, Maseaua calului, Flori de salcam, Galbenele, Napraznic, Salvie, Cornul viperei, Lanarita, Echinacee, Coada calului, Coada soricelului, Rachitan, Pelin
Recomandari Ceai Pansament Digestiv Aroma Plant Bonchis
Afectiuni:
Ulcer gastric - Ulcer duodenal - Gastrite hiperacide - Ulcer pe baza nervoasa - Ulcer vechi cu nisa - Colici abdominale - Infectii gastrointestinale - Enterocolite - Colita de fermentatie - Eliminarea senzatiilor de voma - Pentru ulcer la stomac recomandam si tinctura de Ghintura sau tinctura de Obligeana.
Rol terapeutic: Elimină hiperaciditatea, vindecă ulcerul, indiferent de localizare sau vechime, cicatrizăndu-se colita de fermentaţie, calmează afecţiunile provocate de nervii stomacali etc.
Pentru persoanele care suferă de ulcer, recomandăm şi Tinctură de Ghinţură, care cicatrizează ulcerul vechi (cu nişă). Ulcerul nu trebuie operat că boala poate recidiva, Tinctura de Ghinţură in combinaţie cu ceaiul, cicatrizează ulceraţia. Vine ca un pansament.
REGIM ALIMENTAR:
in timpul tratamentului se evită măncărurile care pot irita stomacul: murături, condimente, prăjeli, măncăruri acide, grăsimi etc. Tratamentul este recomandat, de la unu la trei luni, in funcţie de gravitatea bolii. Această cură cu ceai este indicată şi preventiv.
NU ARE CONTRAINDICAŢII!
Administrare Ceai Pansament Digestiv Aroma Plant Bonchis
Mod de administrare: Se consumă conţinutul a trei căni pe zi, cu o jumătate de oră inaintea principalelor mese. Pentru afecţiuni cronice (ulcer vechi), se recomandă administrarea impreună cu Tinctură de Ghinţură (o lingură la fiecare cană cu ceai), putandu-se dubla cantitatea de ceai şi tinctură, chiar şi intre mese.
Mod de preparare:
Se prepara o infuzie dintr-o lingurita cu plante la 250 ml apa, cand apa da in clocot, se pun plantele, se opreste din fiert, se acopera si se lasa la racit 15-20 minute.
- Aparat digestiv ,
- Ceaiuri si pulberi de plante ,
- Tratament ulcer si gastrita